6. GRUP BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİM PROGRAMI TAMAMLANDI

previous arrow
next arrow
Slider

MCBÜSEM tarafından T.C. Adalet Bakanlığı’nın 24/11/2017 tarihli onayıyla Manisa’da gerçekleştirilen Bilirkişilik Temel Eğitim Programı'nın altıncısı da başarıyla tamamlayan katulımcılar, sertifikalarını MCBÜSEM Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Koray KAYALIDERE, Dr. Öğretim Üyesi Burak ÖZDOĞAN ve program eğitmenlerinden Doç. Dr. Mustafa GERŞİL'den aldılar. Eğitim programını tamamlayarak sertifikalarını alan katılımcılar, diğer şartları uygun ise Adli ve İdari Yargı Komisyon Başkanlıklarının ilanında belirtilen tarihlerde bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir.

Eğitim programına gelen yoğun talep karşısında hızla yeni eğitim takvimlerini açıklayan MCBÜSEM'de 7. grup için kayıtların alınmasına ise devam ediliyor. 7. Grup programına başvurmak için tıklayınız.

6754 sayılı Bilirkişilik Kanununun 6. maddesi ile Bilirkişilik Yönetmeliğinin 33. maddesi gereğince, 2017 yılı Ekim Ayı itibariyle adli ve idari yargı alanında yürütülen bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için, bilirkişilik yapacak kişilerin “Bilirkişilik Temel Eğitimi”ni tamamlamaları ve katılım belgesi sahibi olmaları gerekmektedir.