MCBÜ Sürekli Eğitim Merkezi ile Manisa Bağımsız Denetçiler Derneği Arasında İşbirliği

MCBÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut KARĞIN, “Bağımsız Denetçiler için Sürekli Eğitim” konusu hususunda görüş alış verişi yapmak için Manisa Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı Meral Alkış ve ekibini makamında misafir etti. Toplantıda MCBÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Koray KAYALIDERE,  Manisa Bağımsız Denetçiler Derneği Başkan yardımcısı Evren Çetinler, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Saadet Aktaş ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Gizem Satıoğlu da hazır bulundu.

Toplantının ana konusu olan “Bağımsız Denetçiler için Sürekli Eğitim”  konusu 04.11.2017 tarih ve 30230 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak tebliğ edilmiştir. Bu tebliğ ile Bağımsız Denetçilerin eğitim yükümlülüğüne ilişkin bazı düzenlemeler yapılmıştır. Bu kapsamda Denetçiler, 3 yıllık dönem içerisinde, Temel Mesleki Konular (Muhasebe, Denetim, Etik Kurallar, Finans ve Kurumsal Yönetim) ve Destekleyici Konulardan (Mesleki ve kişisel gelişime katkı sağlayacak konular) oluşan bir dizi eğitimi tamamlamakla yükümlüdür.

Toplantı sonunda, Manisa Bağımsız Denetçiler Derneği ile yapılacak olan işbirliğinde üzerlerine düşeni memnuniyetle yerine getireceklerini vurgulayan Merkez Müdürü Prof. Dr. Mahmut KARĞIN “Bağımsız Denetçiler için Sürekli Eğitim”  programlarının hazırlıklarına en kısa sürede başlanacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir