Bağımsız Denetçilerin Sürekli Eğitimi Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde

Geçtiğimiz aylarda MCBÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut KARĞIN, Merkez Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Koray KAYALIDERE, Manisa Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı Meral Alkış ve ekibinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda “Bağımsız Denetçiler için Sürekli Eğitim” programlarının MCBÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından verilmesi kararlaştırılmıştı.
Bu doğrultuda “Bağımsız Denetçiler için Sürekli Eğitim” programlarının hazırlıklarına ivedilikle başlayan MCBÜ Sürekli Eğitim Merkezi ekibi tüm hazırlıklarını tamamlayarak kısa süre içinde TC. Kamu Gözetimi ve Denetim Standartları Kurumu Eğitim ve Yetkilendirme Daire Başkanlığı’na “Muhasebe-Türkiye Finansal Raporlama Standartları”, “Denetim”, “Finans”, “Etik Kurallar”, “Kurumsal Yönetim” konularında sürekli eğitim programı düzenlemek üzere başvuruda bulundu.
TC. Kamu Gözetimi ve Denetim Standartları Kurumu Eğitim ve Yetkilendirme Daire Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, MCBÜ Sürekli Eğitim Merkezi “Muhasebe-Türkiye Finansal Raporlama Standartları”, “Denetim”, “Finans”, “Etik Kurallar”, “Kurumsal Yönetim” konularında “Bağımsız Denetçiler için Sürekli Eğitim” programları düzenlemek üzere yetkilendirildi.