CBÜSEM MOSB İŞBİRLİĞİYLE ORGANİZE SANAYİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

CBÜSEM MOSB

Üniversite sanayi işbirliği adına çalışmalarını sürdüren Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (CBÜSEM), Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) işbirliğiyle, bölgede faaliyet gösteren işletmelerin yöneticilerine yönelik bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Etkinliğe özel sektör temsilcilerinin yanı sıra MOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Sarıgözoğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa SARIGÖZOĞLU ile birlikte MOSB Başkanlık Danışmanı Sayın Nihat AKYOL da katılarak bilgi alışverişinde bulundular.

MOSB Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına CBÜSEM adına Müdür Yardımcıları Doç. Dr. U. A. Koray KAYALIDERE ve Yrd. Doç. Dr. Burak ÖZDOĞAN ile birlikte CBÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Asu PİNAR katıldı. CBÜSEM’in kuruluş amacı ve bu zamana kadar gerçekleştirilen başarılı faaliyetlerinden örneklerin aktarıldığı toplantıda, Sanayi Bölgesi’nde yer alan firmalara yönelik gerçekleştirilebilecek eğitim ve işbirliği imkânları değerlendirilerek katılımcıların görüş ve önerilerini alındı. Toplantıda kısa bir sunum gerçekleştiren CBÜSEM Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Burak ÖZDOĞAN, CBÜSEM olarak, Üniversitemiz akademisyenlerince çok çeşitli alanlarda üretilen akademik bilgi birikiminden tüm paydaşların faydalanabilmesi amacıyla yola çıktıklarını belirterek bu anlamda özel sektör ile işbirliği içerisinde çalışmanın önemini ifade etti. Etkinlikte konuşan MOSB Başkanlık Danışmanı Nihat AKYOL, üniversite ile işbirliğini önemsediklerini, özellikle mesleki eğitim sertifikasyonu konusunda üniversite ile ortak çalışmalar yürütebileceklerini belirtti.  MOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa SARIGÖZOĞLU ise düzenlenen tanıtım toplantısından memnuniyetini dile getirerek üniversite ile yakın temaslarının bulunduğunu ve bu ilişkilerin artarak devam etmesi yönünde çalışmaları desteklediklerini belirtti.

Oldukça faydalı geçen toplantıda özellikle kurumsal eğitimler, yabancı dil eğitimleri ve mesleki yeterlilik sertifikaları konularında atılan ve atılacak adımlara yönelik işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesi konuları ön plana çıktı. CBUSEM MOSB 2