KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİ ADAYLARIYLA DEVAM EDİYOR

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MCBÜSEM), Manisa TSO ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen KOSGEB onaylı Girişimcilik Eğitimleri, Manisa TSO binasında kadın ve genç girişimci adaylarından oluşan katılımcılarla başarılı bir şekilde sürdürülüyor.

Daha önce kadın girişimci adaylarına yönelik olarak hem Manisa merkezde hem de Saruhanlı ilçesinde Girişimcilik Eğitimleri veren MCBÜSEM, bu defa genç girişimci adaylarının da aralarında bulunduğu bir katılımcı grubuyla eğitimlerini sürdürüyor. Uzman öğretim üyelerinin katılımlarıyla zenginleştirilen eğitim içeriğiyle Manisa’da Girişimcilik eğitimleri konusunda da fark yaratmayı başaran MCBÜSEM, Manisa’nın girişimcilik potansiyelini geliştirmek, bölgesel ve ulusal ekonomiye katkı sağlamak amacıyla girişimci adaylarının iş fikirlerinin olgunlaştırılmasına destek oluyor.

4 gün sürecek eğitimlerin sonunda KOSGEB onaylı Girişimcilik sertifikasına sahip olacak katılımcılar, bu sertifika ile KOSGEB’in girişimcilere sunduğu 50 bin TL hibe ve 100 bin TL kredi desteklerinden yararlanma hakkı kazanacak. Gelecek dönemlere ilişkin Girişimcilik eğitim duyuruları Manisa TSO internet sitesi üzerinden yapılarak başvurular alınacak.