Manisa Büyükşehir Personeline Motivasyon Eğitimi

Manisa Büyükşehir Belediyesi belediye personelinin motivasyonunu ve hizmette verimliliğini arttırmak amacıyla eğitim düzenlendi. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mahmut Karğın tarafından Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ personeline yönelik düzenlenen eğitimde, stres ve çatışma yönetimi, kişisel ve kurumsal gelişim, halkla ilişkiler, etkili iletişim, ekip çalışması ve zaman yönetimi konuları üzerine duruldu.

Oda ve Dernekler Kulesi BESOT Konferans Salonu’nda, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ personeline yönelik düzenlenen eğitimi Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Muzaffer Şaşmaz da takip etti. Eğitim programının açılış konuşmasını yapan ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Muzaffer Şaşmaz, amaçlarının personelin kişisel ve kurumsal gelişimine katkıda bulunmak ve iş hayatında profesyonel nitelikler kazandırmak olduğunu belirterek, “Manisa Celal Bayar Üniversitesi akademisyenleri tarafından verilecek eğitimlerimizden ilkini personelimizi motive etmek, belediye-vatandaş ilişkilerinde onlara rehberlik edecek konularda bilgi ve danışmanlık sunmak için önceliği personel motivasyonu konusuna verdik. Amacımız personelimizin kişisel ve kurumsal gelişimine katkıda bulunmak ve iş hayatında profesyonel nitelikler kazandırmaktır. Manisa Celal Bayar Üniversitesinin değerli hocaları ihtiyacımız olan konularda verecekleri seminerler ile vatandaşımıza sunduğumuz hizmetlerin kalitesini arttırmaya vesile olacaklarına inanıyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardında söz alan MCBÜSEM Müdürü Doç. Dr. Mahmut Karğın, personel motivasyonu ana başlığı altında stres ve çatışma yönetimi, kişisel ve kurumsal gelişim, halkla ilişkiler, etkili iletişim, ekip çalışması ve zaman yönetimi konularında seminer verdi.