MANİSA TSO İLE DÜZENLENEN UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MCBÜ-Sem), Manisa TSO ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen KOSGEB onaylı Girişimcilik Eğitimi, Manisa TSO binasında kadın ve genç girişimci adaylarından oluşan katılımcılarla başarılı bir şekilde tamamlandı.

MCBÜ-Sem Müdür Yardımcısı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Ali Koray KAYALIDERE tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve girişimcilerin iş planı kavramı ile tanıştırılması amaçlandı. Bu yolla başarılı işletmelerin kurulmasına zemin hazırlandı. Eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabileceği bilgi ve deneyimi kazanmaları sağlandı.

2 – 6 Temmuz tarihleri arasında Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz hizmet binasında gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarı ile tamamlayan katılımcılar, işletmelerini kurdukları takdirde iş planlarını hazırlayarak KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 50.000 TL hibe ve 100.000 TL’lik geri ödemeli kredi desteğinden yararlanma hakkına sahip olacaklar.

 

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider