MCBÜSEM BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

MCBÜSEM Bilirkişilik Eğitim Programını başarıyla tamamlayan katılımcıların sertifika töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan MCBÜSEM Müdürü Doç. Dr. Mahmut Karğın, Sürekli Eğitim Merkezi olarak sertifika programlarını açarken yenilenen uygulamaları ve yasal düzenlemeleri yakından takip ettiklerini ve Bilişkişiliğe yönelik yeni düzenlemeyle birlikte  bu eğitim programına ilişkin Adalet Bakanlığı'ndan gerekli yetkilendirmeyi alarak hızla çalışmaya başladıklarını belirtti. Bu kapsamda tamamlanan ilk eğitimle birlikte Bakanlık tarafından kabul edilen sertifikalarını alan katılımcılar, resmi olarak Bilirkişilik faaliyeti gerçekleştirebilme hakkı kazandılar. 

Eğitime katılan Ayhan Arda, Dilek Ergin, Durmuş Deri, Emine Erdem Yürür, Hasan Cihan Demirel, İsmail Börekçigil, Leyla Arda, Mehmet Ali İşler, Mevlüt Kart, Muhammet Yakup Karadoğu, Mustafa Ali Akca, Neyazi Ulu, Nuray Kızmaz, Onur Özdemir, Özhan Yalçın, Öznur Akyol Bulut, Pınar Pehlivan, Sabri Çetinkaya, Şehri Gökler, Volkan Murat Kızmaz, Yelda Hasyiğit ve Yenay Ergül, Bilirkişilik Temel Eğitim Sertifikalarını törenle teslim aldılar. 

Ekim 2017 itibariyle adli ve idari yargı alanında bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için "Bilirkişilik Temel Eğitimi"nin tamamlanması ve katılım belgesinin bulunması şartı aranıyor. Bu eğitimi alamayanlar bilirkişilik yapamayacak.  
Üniversitemizin alanında uzman akademik personeli tarafından verilmekte olan eğitimler sonucunda; katılımcılara verilecek sertifika ile diğer şartları uygun ise, Adli ve İdari Yargı Komisyon Başkanlıklarının ilanında belirtilen tarihlerde bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabilecekler. 
 
Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi (MCBÜSEM) tarafından gerçekleştirilen eğitimler toplam 24 saatten oluşuyor. Eğitimler hafta içi ve hafta sonu gerçekleşecek. Her eğitim 24 katılımcı ile sınırlı olacak. İlk üç grubun eğitimlerini başarıyla sürdüren MCBÜSEM, Yeni Grup Temel Bilirkişilik Eğitim Programı'nın tarihlerini duyurdu. Detaylı bilgi için tıklayınız