MCBÜSEM, GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİYLE MANİSALI KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK OLUYOR

MCBÜSEM, GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİYLE MANİSALI KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK OLUYOR

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MCBÜSEM) ile Manisa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle, KOSGEB onaylı olarak gerçekleştirilen “Kadın Girişimcilik Eğitim Programı” büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde Manisa TSO merkez binasında kadın girişimciliğin desteklenmesi ve güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen KOSGEB onayı Girişimcilik eğitimleri Manisalı kadın girişimci adaylarının yoğun katılımıyla başarılı bir şekilde tamamlandı.

Başarılı geçen eğitimlerin ilçelerdeki kadınlara da ulaştırılabilmesi adına ortak çalışmalarını sürdüren MCBÜSEM ve Manisa TSO, bu kapsamda ikinci eğitim programını yine KOSGEB onaylı olarak Saruhanlı Belediyesi’nin de desteğiyle Saruhanlı’da gerçekleştiriyor. Yapılan mülakatlar neticesinde eğitimlere katılmaya hak kazanan kadınlar birbirinden farklı projelerini nasıl başarılı şekilde hayata geçirebileceklerine dair MCBÜ Öğretim Üyelerinden eğitim alıyorlar. Eğitimler çerçevesinde işletme yönetimi, pazarlama, finansal yönetim, iş planı hazırlama, insan kaynakları ve planlama gibi girişimcinin ihtiyaç duyacağı konular ele alınıyor.

Toplam süresi 32 saat olan eğitimi tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan kadın girişimciler, kuracakları işlerinde KOSGEB’in sunduğu 50.000 TL hibe ve 100.000 TL lik geri ödemeli kredi desteğinden ve diğer tüm KOSGEB desteklerinden yararlanabilme imkanına sahip oluyorlar.