TURGUTLU TSO ÜYESİ İŞ İNSANLARINA ÖZEL MCBÜSEM MİNİ MBA PROGRAMI

MCBÜSEM’in iş dünyasının profesyonellerine ve iş insanlarına özel programı Mini MBA, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) üyeleriyle başarılı şekilde sürdürülüyor. Eğitim içeriği katılımcıların sektörlerine ve diğer kriterlere göre özel olarak hazırlanan Mini MBA Sertifika programı kapsamında Turgutlu’nun önde gelen iş insanları ve profesyonellerinden oluşan grupla sürdürülüyor.

Programın Üniversite kanadında organizasyonu yürüten Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mahmut KARĞIN, “ TUTSO Mini MBA programımız, Avrupa ve Amerika’daki benzer programlarla uyumlu olarak, iş dünyamızın ihtiyaçlarına göre modellenmektedir. İş insanlarımızın en çok ihtiyaç duydukları Bilanço Okuma, Mali Analiz, Maliyet Hesaplarının yanı sıra personel ile olan ilişkiler, çatışma ve motivasyon yönetimi gibi konuların da işlenerek iş insanlarının iş yaşamında verimlilik ve etkinlik düzeylerinin arttırılması hedeflenmektedir.” şeklinde konuştu. Eğitim programının %80’ine katılanlara ve sınavda başarılı olanlara MCBÜSEM “MİNİ MBA (İŞLETME YÖNETİMİ) SERTİFİKASI” nın verileceğini söyleyen KARĞIN, bu faydalı programa öncülük eden TUTSO Yönetimi ve emeği geçenleri tebrik ettiğini belirtti.

Programla ilgili görüşlerini belirten Oda Yönetim Kurulu Başkanı Faruk AYDIN, “ Bizim en asli görevimiz üyelerimize hizmet etmek, Onların ihtiyaç ve beklentilerini en üst seviyede karşılamaktır diyerek, program ücretlerinin yarısını Oda olarak, biz karşıladık. Amacımız, programa katılan üye firmalarımızın yurt içi ve yurt dışındaki rekabet güçlerini arttırmak, işletme yönetimindeki üst düzey bilgiyle kendilerini donatmaktır.” Dedi. Katılımcılarımızdan aldığımız geri dönüşlerin çok olumlu olduğunu söyleyen AYDIN, üyelerimizden gelecek talepler doğrultusunda bu programı Odamızda sürekli hale getirebiliriz diyerek, tüm katılımcı firmalara ve MCBÜ akademisyenlerine teşekkür etti.