ÜNİVERSİTE – TARIM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

tarım

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü (MCBÜ) ile Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Manisa İl Müdürlüğü arasında stratejik işbirliği protokolü Rektör Prof.Dr. A. Kemal ÇELEBİ ve İl Müdürü Hasan ÇEBİ arasında imzalandı. Protokol eğitim, araştırma, bilimsel analizler, konferans, seminer, çalıştay ve diğer ortak faaliyetleri kapsayacak. Halihazırda yapılan ortak faaliyetler protokol ile birlikte daha kapsamlı ve etkin gerçekleştirilecek.

Protokol töreninde konuşan MCBÜ Rektörü Prof.Dr. A. Kemal ÇELEBİ, Üniversite –Sanayi işbirliği kapsamında yapılan çalışmaların hızla devam ettiğini, bunun yanı sıra Tarım sektörünün de ülkemiz ve Manisa için çok önemli olduğunu belirtti. Bu amaçla yapılan protokolün, Üniversite-Tarım İşbirliğini yapılacak başarılı çalışmalar ile hayata geçireceğine inandığını, Üniversitedeki çok değerli akademisyen kadromuzun, Manisa’daki Tarım Sektörünün bütün paydaşlarına her türlü katkıyı vereceğini ifade etti. Üniversitenin Tarım ile ilgili konularda elinden geleni her zaman yapmaya hazır olduğunu, yapılan protokol ile ortak çalışmaların hız kazanacağını belirten Prof.Dr. A. Kemal ÇELEBİ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Manisa İl Müdürü Hasan ÇEBİ’ye teşekkür etti.

Törende konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Manisa İl Müdürü Hasan ÇEBİ, Üniversite ile ilk defa gerçekleştirilen protokolün, Manisa’da Tarım ile ilgili birçok alanda bilimsel ve akademik desteğe olan ihtiyacı karşılayacağını, etkin ve verimli çalışmalar gerçekleştirileceğini ifade etti.