MCBÜSEM’DEN REKOR

previous arrow
next arrow
Slider

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MCBÜSEM) ve Yabancı Diller Yüksekokulu işbirliği ile 4 yıldır aralıksız olarak düzenlenen yaz dönemi İngilizce kurslarına Manisalılardan rekor talep geldi. Planlanan tüm gruplarda %100 doluluk oranına ulaşan kurslarda, gelen yoğun talep doğrultusunda kontenjanlarını arttıran MCBÜSEM, yetişkinler için “Genel İngilizce”, “YDS ve YÖKDİL Hazırlık”, ve sadece konuşma odaklı olan “VIP Conversation” programlarını düzenlerken, çocuklar için ise yine sadece konuşma odaklı olan “Kids Conversation” programlarını düzenlemektedir. Ve bu kurslara katılan tüm öğrenciler MCBÜSEM tarafından verilen sertifika ile ödüllendirilmektedir.

Kısa sürede marka olmaya başlayan dil kursları Pearson Akreditasyon onayını da alarak bir ilki gerçekleştirmiştir. Geçtiğimiz aylarda İngiltere merkezli bağımsız denetim kuruluşu olan Pearson Assured tarafından akredite edilen “Genel İngilizce” ve  “VIP Conversation”  kurslarında başarılı olan öğrenciler talep ettikleri takdirde uluslararası geçerliliği olan İngiltere’deki Pearson Assured merkezinden de ayrı bir sertifika alabileceklerdir.

MCBÜSEM’de İngilizce kurslarına ek olarak “Bilirkişilik”, “Dış Ticaret Uygulamaları”, “Bilanço Okuma Teknikleri”, “Girişimcilik”, “Etik ve Ekip Çalışması”, ve “Personel Motivasyonu” gibi birçok kişisel gelişim sertifika programları da gelen talepler doğrultusunda açılmaktadır.

Kendisiyle yapılan mülakatta, üniversitenin bilgi birikiminin toplumla paylaşımının artırılmasının ve üniversite şehir işbirliğinin geliştirilmesinin önemine vurgu yapan MCBÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut KARĞIN yaz döneminde gösterdikleri ilgiden dolayı tüm Manisalılara teşekkür ederek,  önümüzdeki dönemde de toplumun her kesiminden gelen talepler doğrultusunda yeni eğitim programlarının hazırlanarak hızlı bir şekilde hayata geçirileceğini ifade etti.

Şu anda devam eden ve gelecekte açılması planlanan tüm eğitim programlarına http://cbusem.cbu.edu.tr adresinden ve 0 505 123 83 53 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alınabilir.