Sürekli Eğitim ve Uygulama Araştırma Merkezi Eğitimlerde İşbirliği Görüşmeleri Doğrultusunda Ankara’da Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi

Sürekli Eğitim ve Uygulama Araştırma Merkezi Eğitimlerde İşbirliği Görüşmeleri Doğrultusunda Ankara’da Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kazaz, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gülenaz Selçuk ve Merkez Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ekrem Yılmaz 15-17 Şubat 2022 tarihlerinde Ankara’da çeşitli kurumlara ziyaretler gerçekleştirdi.

Rektör Ataç ve beraberindeki heyet ilk olarak Sivil Havacılık Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Yüksek ve Genel Müdür Yardımcısı Murat Topcu’yu ziyaret etti. Ziyarette Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi olarak gerçekleştirilen faaliyetler ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile eğitimlerde işbirliği üzerine istişarelerde bulunuldu. Aynı zamanda Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi İHA0 ve İHA1 ticari pilotluk eğitimleri yetkili kuruluşu olunması noktasında başvurusunu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne iletti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde de temaslarda bulunan Rektör Ataç ve beraberindeki heyet ilk olarak Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ve Eğitim Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürü Dr. Mehmet Ata Öztürk ile görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmelerde Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin düzenlediği sporculara yönelik eğitimler ve projeler ile ilgili bilgilendirmeler yapılırken, Bakanlık ile Merkez arasında yeni işbirlikleri ve proje fikirleri ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

Ziyaretler sonunda gerçekleştirilen görüşmelerden memnuniyet duyduğunu belirten heyetler çalışmalarında birbirlerine başarılar dilediler.