Çini Sanatı

Geleneksel Türk Sanatlarından olan çini, genellikle mimari yapıların, cami, köşk. saray, çeşme, türbe ve benzeri yapıların iç ve dış süslemelerinde kullanılmış bir seramik ürünüdür.

Çini Sanatı eğitimlerimizin birinci modülü toplam 4 aylık bir sürede tamamlanacaktır. Eğitimlerimiz haftada bir gün ve günde 4 saat olmak üzere toplam 72 saatten oluşacaktır. Eğitimin ilk modülüne ait eğitim içeriği, İçerik sekmesi altında yer almaktadır. Eğitimin ücreti Aylık 200,00 Türk Lirasıdır. Eğitime kayıt olabilmek için ön kayıt bırakabilirsiniz.

MODÜL

1.               Çini sanatı hakkında genel bilgi ve malzeme tanıtımı 

2.               Geleneksel çini sanatında kullanılan yaprak motifinin karakalem çizimi 

3.               Geleneksel çini sanatında kullanılan penç motifinin karakalem çizimi 

4.               Geleneksel çini sanatında kullanılan hatai motifinin karakalem çizimi 

5.               Geleneksel çini sanatında kullanılan lale motifinin karakalem çizimi 

6.               Geleneksel çini sanatında kullanılan karanfil motifinin karakalem çizimi 

7.               Geleneksel çini sanatında kullanılan gül motifinin karakalem çizimi 

8.               Kompozisyon kuralları ve karakalem çizimi 

9.               Yapılan tasarımın bisküviye (karo) aktarılması ve tahririnin çekilmesi 

10.           Tahriri çekilen çalışmanın boya çalışması 

 

 

Eğitmen bilgileri kısa süre içerisinde paylaşılacaktır.

Eğitimlere nasıl kayıt olabilirim?
Her eğitim için öncelikle ön kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Yüz yüze eğitim programlarında yeterli öğrenci kontenjanı dolduğunda program başlayacaktır. Online eğitim programlarında kontenjan şartı aranmaz, her zaman kayıtlanmak mümkündür.

Eğitimlere kesin kaydımı nasıl yaptırabilirim?
– Yüz yüze eğitim programları için yeterli kontenjan oluşması durumunda ön kayıt sırasına göre katılımcılara iletişim bilgileri üzerinden ulaşılacak ve kesin kayıt yaptırmak isteyenlerden eğitim ücretini merkezimiz hesabına yatırmaları talep edilecektir. İlgili işlemlerin tamamlanmasının ardından eğitim süreci başlayacaktır.
– Online eğitim programları için ön kayıt formunun doldurulmasının ardından ilgiliye iletişim bilgileri üzerinden ulaşılacak olup eğitimin ücret bilgisi ve eğitim bilgileri paylaşılacaktır. Gerekli belgelerin temin edilmesi ve ücretin yatırılmasının ardından katılımcıya online eğitim platformuna giriş bilgileri e-posta ile gönderilecektir. Katılımcılar istedikleri zaman eğitimlere ulaşabileceklerdir.

Eğitim için bir süre sınırı var mıdır?
– Yüz yüze eğitim programlarının süresi önceden belirlenmekte olup her eğitim için farklı bir takvim uygulaması vardır. Katılmak istediğiniz eğitimin tarihleri kesin kayıt öncesi tarafınıza iletilecektir.
– Online eğitim programlarında eğitimin tamamlanması süreci katılımcının inisayitifindedir. Ancak katılımcının sisteme eklenmesinden itibaren 6 ay içerisinde eğitimi tamamlaması gerekmektedir. 6 ay sonunda kullanıcının eğitime erişim hakkı iptal edilecektir.

Eğitim ücretlerini nasıl öğrenebilirim?
Katılmak istediğiniz eğitimin ücret bilgisini öğrenmek için merkezimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Merkezimize ait iletişim bilgilerine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

MCBÜSEM banka hesap bilgilerine nasıl ulaşabilirim?
Merkezimize ait hesap bilgilerine ulaşmak için lütfen tıklayınız.