Doğuma Hazırlık ve Anneliğe Geçiş Eğitimi

Doğuma Hazırlık ve Anneliğe Geçiş Eğitimi katılımcıların gebelik fizyolojisi, psikolojisi, bebek bakımı gibi konularda bireyleri gebeliğe ve anneliğe hazırlamayı amaçlamaktadır. 

Kursun Hedefleri: Doğumun normal, doğal ve sağlıklı olduğuna inanmak, Fizyolojik doğumun tüm aşamalarını ve optimum fizyolojik bir doğum için gerekli şartları bilmek, Normal, doğal ve sağlıklı bir gebelik, doğum, emzirme ve ebeveynlik için gerekli olan tüm teknikleri bilmek ve uygulamaktır.

Eğitim toplam 18 saatten oluşmakta ve iki gün boyunca devam etmektedir. Eğitime kayıt olan katılımcılar eşleriyle ya da istedikleri bir yakınları ile eğitime çift olarak katılabilirler. Eğitim ücreti 500,00 Türk Lirası olup kontenjan 6 katılımcı (altı çift) ile sınırlıdır.

İÇERİK

1.               Gebelik Fizyolojisi

2.               Nefes ve Gevşeme Egzersizleri 

3.               Meditasyon

4.               Anne Bebek Dostu Uygulamalar

5.               Aktif Doğum Pozisyonları

6.               Sezaryen Doğum

7.               Emzirme ve Bebek Bakımı

 

Arş. Gör. Hanife Nurseven ŞİMŞEK

Doç. Dr. Aslı GÖKER

Eğitimlere nasıl kayıt olabilirim?
Her eğitim için öncelikle ön kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Yüz yüze eğitim programlarında yeterli öğrenci kontenjanı dolduğunda program başlayacaktır. Online eğitim programlarında kontenjan şartı aranmaz, her zaman kayıtlanmak mümkündür.

Eğitimlere kesin kaydımı nasıl yaptırabilirim?
– Yüz yüze eğitim programları için yeterli kontenjan oluşması durumunda ön kayıt sırasına göre katılımcılara iletişim bilgileri üzerinden ulaşılacak ve kesin kayıt yaptırmak isteyenlerden eğitim ücretini merkezimiz hesabına yatırmaları talep edilecektir. İlgili işlemlerin tamamlanmasının ardından eğitim süreci başlayacaktır.
– Online eğitim programları için ön kayıt formunun doldurulmasının ardından ilgiliye iletişim bilgileri üzerinden ulaşılacak olup eğitimin ücret bilgisi ve eğitim bilgileri paylaşılacaktır. Gerekli belgelerin temin edilmesi ve ücretin yatırılmasının ardından katılımcıya online eğitim platformuna giriş bilgileri e-posta ile gönderilecektir. Katılımcılar istedikleri zaman eğitimlere ulaşabileceklerdir.

Eğitim için bir süre sınırı var mıdır?
– Yüz yüze eğitim programlarının süresi önceden belirlenmekte olup her eğitim için farklı bir takvim uygulaması vardır. Katılmak istediğiniz eğitimin tarihleri kesin kayıt öncesi tarafınıza iletilecektir.
– Online eğitim programlarında eğitimin tamamlanması süreci katılımcının inisayitifindedir. Ancak katılımcının sisteme eklenmesinden itibaren 6 ay içerisinde eğitimi tamamlaması gerekmektedir. 6 ay sonunda kullanıcının eğitime erişim hakkı iptal edilecektir.

Eğitim ücretlerini nasıl öğrenebilirim?
Katılmak istediğiniz eğitimin ücret bilgisini öğrenmek için merkezimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Merkezimize ait iletişim bilgilerine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

MCBÜSEM banka hesap bilgilerine nasıl ulaşabilirim?
Merkezimize ait hesap bilgilerine ulaşmak için lütfen tıklayınız.