MCBÜSEM ile Birleşik Gümrük Müşavirliği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

MCBÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Birleşik Gümrük Müşavirliği Firması Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Birleşik Gümrük Müşavirliği Firması arasındaki İş Birliği Protokolü imza altına alındı.

Törende Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç, dış ticaretin ve ihracatın önemine vurgu yaparken, üretim ve hizmetler sektörlerinin en önemli ekonomik kalkınma araçları olduğunu belirtti. İmzalanan protokol kapsamında MCBÜSEM ile BGM arasında eğitim, proje, seminerler ile iş birliğinin daha da artacağını vurgulayan Rektör Ataç, üniversitelerin sadece öğrenci yetiştiren değil, şehre, bölgeye sanayi ve kalkınmaya da katkı sağlayan önemli birer kurum olduklarını, bu nedenle üniversite olarak sanayi, hizmetler ve ticaretin tüm kesimleri ile uyum içinde çalışarak gereken her türlü desteği verdiklerini ifade etti.

Birleşik Gümrük Müşavirliği Firması Genel Müdürü Hakan Kökçü’de Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile başlayan iş birliğinin ileri boyutlara ulaştığını ve personelleri için çeşitli eğitimleri üniversiteden sağlamaktan memnuniyet duyduklarını bildirdi.

Protokol imza töreni sırasında Rektör Ataç, MCBÜSEM Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ekrem Yılmaz, Birleşik Gümrük Müşavirliği Genel Müdürü Hakan Kökçü, Genel Müdür Yardımcısı Atilla Ateş ve İnsan Kaynakları Müdürü Ceyda Çalık hazır bulundu.