Uzaktan Eğitim Sistemi - SEMLMS

Merkezimiz eğitimlerinde kullanılan uzaktan eğitim sistemine erişebilmek için lütfen aşağıdaki butonları kullanınız. Sistemin kullanımına ilişkin bilgilendirme içeriği ve detaylı kullanma kılavuzu sayfasının devamında yer almaktadır.

MBB Giriş

MBB Giriş

Manisa Büyükşehir Belediyesi Görevde Yükselme Eğitimlerine Erişmek İçin Lütfen Butona Tıklayınız.

BDDK Giriş

BDDK Giriş

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Aday Memurların Temel Eğitimlerine Erişmek İçin Lütfen Butona Tıklayınız.

SEMLMS Sistemine Giriş ve Kullanımı

Uzaktan eğitim sistemine girişte yapmanız gerekenler ve sistemin nasıl kullanılabileceğinin kısa bir açıklaması maddeler halinde listelenmiştir. Detaylı kullanma kılavuzu için lütfen sayfanın sonunda yer alan butonu kullanınız.

  1. Sistemin verimli bir şekilde kullanılabilmesi için “Mozilla Firefox” tarayıcını kullanmanız gerekmektedir. Tarayıcı indirmek için lütfen tıklayınız.
  2. Sisteme giriş yaptıktan sonra ders oturumlarına katılmak istediğinizde eğer sisteminizde kurulu değilse sistem sizden “Adobe Flash Player” eklentisini kurmanızı isteyecektir. Bu kurulumu onaylayarak ilgili eklentiyi indiriniz ve kurduktan sonra tarayıcınızı kapatıp tekrar açınız.
  3. Sisteme girişte size özel tanımlanan kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanmalısınız. Bu bilgiler sizlere duyurulmuş ya da iletilmiş olup, hatırlayamamanız durumunda Merkezimizden bilgi alabilirsiniz.
  4. Kullanıcı adları bir değişiklik bildirilmediği sürece “adiniz.soyadiniz” şeklinde içerisinde Türkçe karakter kullanılmadan oluşturulmuştur. İki isimli katılımcılar için her iki isim de kullanıcı adı içerisinde yer almaktadır (Örneğin “mehmetugur.ergun”). İki soyadı kullanan katılımcılarımız için de aynı kural geçerlidir (Örneğin gizem.ekertoprakkaya).
  5. Şifreleriniz bir değişiklik bildirilmediği sürece T.C. Kimlik Numaralarınız olarak tanımlanmaktadır. Sisteme giriş yapmanızın ardından şifrelerinizi güncellemeniz tavsiye edilmektedir.
  6. Sisteme giriş yapmanızın ardından açılan Ana Sayfada o gün içerisinde yer alan ders oturumlarınızın listesi yer alacaktır.
  7. Tüm derslere ve oturumlara ulaşmak için panelin solunda yer alan Dersler menüsünü kullanabilirsiniz.
  8. Dersler sistemde tanımlanan tarih ve saatte canlı olarak yapılacaktır. İlgili derse ve oturuma girdikten sonra “Oturumu Aç” diyerek canlı derse katılabilirsiniz.
  9. Canlı dersine katılamadığınız oturuma erişmek için ilgili derse girerek “Oturum Kaydı” butonuna tıklayabilirsiniz.
  10. Eğitim sisteminden ayrılmak için sağ üstte yer alan adınıza tıklayarak Çıkış butonuna tıklayabilirsiniz.